Bezpieczeństwo hal stalowych jest kluczowym aspektem w projektowaniu i budowie tych obiektów.

Nasze hale wyróżniają się wysoką jakością, solidnością oraz wytrzymałością na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dzięki temu mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Stawiamy obiekty o dowolnych rozmiarach według wymogów naszych Klientów. Dzięki temu zyskujecie Państwo bezpieczną przestrzeń dla swoich pojazdów, maszyn, materiałów budowlanych czy innych surowców.

W czerwcu zakończyliśmy budowy hal magazynowych i produkcyjnych. Poniżej krótka charakterystyka wybudowanych obiektów.

PL006943 MIRAŻ

Miraż to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem, znana i licząca się na rynku. Zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem zakładów przetwórstwa mięsnego i gastronomii. Oferuje między innymi przyprawy, jelita naturalne, osłonki i dodatki funkcjonalne. Jej klienci to zarówno niewielcy odbiorcy indywidualni – małe firmy rodzinne z tradycjami – jak i duże zakłady przemysłowe w całej Polsce.

Magazyn przypraw o wymiarach 24.9×39.2×8.1 m (szerokość x długość x wysokość) zbudowaliśmy w miejscowości Brodła (woj. małopolskie). Zajmuje powierzchnię 976 m2.

Nasza firma od lat specjalizuje się w projektowaniu oraz budowie konstrukcji stalowych, w tym właśnie hal magazynowych. Oferowane przez nas budynki wyróżniają wysoka jakość materiałów oraz solidność wykonania.

Magazyn zmontowaliśmy na przygotowanym przez Zamawiającego gotowym fundamencie betonowym, do którego budowy podaliśmy wytyczne.
Wszystkie elementy konstrukcyjne hali wykonane są ze stali zimno giętej, ocynkowanej na gorąco.

Kąt nachylenia szarego dachu w typie SPH izolacji wynosi 6°. Wykonaliśmy go z wysoko profilowej blachy stalowej trapezowej, ocynkowanej na gorąco i folii PE jako izolacji paroszczelnej. Do ocieplenia wykorzystaliśmy piankę PIR o grubości 150 mm. Położyliśmy folię dachową Protan o grubości 1.5 mm.
Sufit wykonaliśmy z blachy ocynkowanej.

Ściany w typie 7 izolacji są z płyt warstwowych w układzie poziomym.
Dwie ściany, jedna długa i jedna szczytowa, są ścianami ppoż. Wykonaliśmy je z płyt z rdzeniem z wełny o grubości 200 mm, pozostałe dwie mają rdzeń z pianki PIR o grubości 120 mm.
Grubość blach okładzinowych zewnętrznych i wewnętrznych wynosi 0.5 mm.
Ściany wewnętrze są białoszare LL9002, zewnętrzne – srebrne aluminiowe 9006.

Wstawiliśmy jednoskrzydłowe pełne drzwi, bramę z napędem elektrycznym i wewnętrzną skrzynką sterowniczą. Połączenia poziome segmentów wykonane są w sposób uniemożliwiający przypadkowe włożenie palców podczas ruchu bramy.

Magazyn wyposażony jest w dok przeładunkowy ciepły z hydrauliczną platformą wyrównawczą, kurtyną uszczelniającą i naprowadzaczami kół.

Świetliki dachowe doświetlają halę. Zamontowaliśmy daszek, który ochroni przed deszczem i śniegiem trzy doki. Rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej i powlekanej zamontowaliśmy po obu stronach magazynu i przy daszku.

Daszek, rynny i rury spustowe oraz opierzenia mają kolor srebrny aluminiowy 9006.

Wyposażenie dodatkowe to aluminiowa drabina prowadzącą na dach, uchwyty na dachu służące do zaczepienia linki asekuracyjnej oraz dodatkowa konstrukcja dla ewentualnego otworu bramowego.

Tego Klienta oraz wszystkie nasze budowy z terenu województwa małopolskiego obsługuje Biuro Regionalne LLENTAB w Krakowie.

PL006943 MIRAZ magazyn_3
PL006943 MIRAZ magazyn_4

PL006942 SCROL

SCROL działa w branży HVACR. Zajmuje się profesjonalnym zaopatrzeniem polskiego i zagranicznego rynku wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa w segmencie B2B.
Oferuje sprzedaż na atrakcyjnych warunkach, zapewnia szeroki, kompleksowy zakres oferty, profesjonalne doradztwo techniczne i organizację dostaw urządzeń z całej Europy. Prowadzi bezpośrednią dystrybucję uznanych producentów i własną produkcję galanterii wentylacyjnej. Zapewnia także pełną obsługę posprzedażową, w tym serwis swoich urządzeń.

Magazyn pod wynajem o wymiarach 25.9×44.5×6.3 m (szerokość x długość x wysokość) zajmuje powierzchnię 1153 m. Zbudowaliśmy go w Chwaszczynie (woj. pomorskie).

Halę zmontowaliśmy na przygotowanym przez zamawiającego gotowym fundamencie betonowym.
Daliśmy wytyczne do jego budowy.

Konstrukcja to poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym oraz słupy ram połączone węzłami sztywnymi z ryglem i przegubowo z fundamentem.

W LLENTAB szczególną wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa oferowanych przez nas konstrukcji. Korzystamy z wysokiej jakości tworzyw oraz surowców, z których wykonywane są poszczególne elementy, co pozwala nam zagwarantować solidność oraz trwałość oferowanych przez nas hal magazynowych.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Szary dach, nachylony pod kątem 7°, wykonaliśmy w typie SPH izolacji. Od zewnątrz pokryliśmy go membraną z folii PVC o grubości 1.5 mm. Zamocowaliśmy ją mechanicznie łącznikiem teleskopowym z wkrętem i zgrzaliśmy na zakładach. Do izolacji wykorzystaliśmy wełnę mineralną o grubości 140 mm. Zapewnia w obiekcie temperatury z przedziału 8-16℃. Pomiędzy wełną a blachą sufitową położyliśmy folię paroszczelną.
Sufit wyłożyliśmy ocynkowaną na gorąco blachą stalową wysoko profilowaną.

Ściany w typie 7 izolacji wykonaliśmy z płyt warstwowych z okładzinami z ocynkowanej i lakierowanej blachy stalowej z pianką PIR o grubości 100 mm. Płyty zamocowaliśmy w układzie poziomym przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących.
W ścianach zewnętrznych przylegających do części socjalno-biurowej zastosowaliśmy płytę warstwową z rdzeniem z wełny mineralnej o grubości 200 mm.
Od wewnątrz słupy hali są widoczne.
W części magazynowej ściany zewnętrzne mają kolor srebrny ciemny RAL9007, w części biurowej jasnoszary RAL7035.

Wstawiliśmy drzwi i trzy podnoszone elektrycznie bramy. W części biurowej przygotowaliśmy otwory pod drzwi i okna. Pasmo świetlne dachowe wyposażone jest w konsolę z zaczepem dla osobistego zabezpieczenia przy prowadzeniu prac montażowych z powierzchni dachu. Zamocowaliśmy drabinę aluminiową. Po obu stronach hali powiesiliśmy rynny i rury spustowe w kolorze antracytowym RAL7016. Przygotowaliśmy też otwory pod przejścia dachowe.
Równolegle do połaci dachu zamontowano na płasko instalację fotowoltaiczną.

PL006942 SCROL magazyn_
PL006942 SCROL magazyn_2

PL006928 TARAPATA 4

Od 2002 roku Tarapata Sp. z o.o. oferuje kompleksowe usługi z zakresu obróbki plastycznej stali dla różnych gałęzi przemysłu. Odpowiedni park maszynowy, wykwalifikowana kadra oraz sprawdzone technologie zdobyły uznanie klientów branży AGD, ogrodnictwa, motoryzacji, budownictwa oraz wyrobów dla systemów bezpieczeństwa ppoż.

Halę produkcyjną, w której odbywać się będzie obróbka plastyczna stali postawiliśmy w Mielcu (woj. podkarpackie). To hala z łącznikami o łącznej powierzchni 1238 m2.

W LLENTAB zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo pożarowe. Przed projektowaniem każdej hali sprawdzamy oraz określamy stopień obciążenia ogniowego, dzięki czemu możemy dobrać najbardziej odpowiednie materiały do produkcji całej konstrukcji. Nie bez znaczenia pozostaje także przeznaczenie hali, ponieważ niektóre branże wymagają spełnienia określonych wymogów.

Halę zmontowaliśmy na przygotowanym przez Spółkę gotowym fundamencie betonowym. Daliśmy wytyczne do jego budowy.

Konstrukcja hali przewiduje obciążenia od dwóch suwnic o nośności 5 t, po jednej w każdej nawie.

Dach, nachylony pod kątem 4°, wykonaliśmy w typie 5 izolacji. Warstwę zewnętrzną stanowi blacha stalowa trapezowa ocynkowana na gorąco i zabezpieczona lakierem poliestrowym montowana z zakładem wzdłużnym na półtorej fali. Zamocowaliśmy ją za pomocą śrub nierdzewnych.
Dach izolowany jest wełną szklaną o grubości 270 mm.
Dach łączników wykonaliśmy z wysoko profilowej blachy stalowej trapezowej, ocynkowanej na gorąco, folii PE jako izolacji paroszczelnej, wełny o grubości 250 mm oraz folii dachowej Protan 1.5 mm.

Ściany wykonaliśmy w typie 3 izolacji. Od zewnątrz pokryliśmy je ocynkowaną i lakierowaną blachą stalową trapezową. Blacha TRP45 ma grubość 0.5 mm. Do mocowania blachy na ścianach użyliśmy śrub nierdzewnych. Ściany izolowane są wełną szklaną o grubości 240 mm. Strona zewnętrzna izolacji ścian wyłożona jest welonem szklanym, od strony wewnętrznej znajduje się folia paroszczelna. Izolacja w ścianach i stropodachu wentylowana jest poprzez kalenicę.
Nie ma obudowy na styku z istniejącą halą.

Sufit i ściany od wewnątrz wyłożone są ocynkowaną i lakierowaną blachą stalową trapezową w kolorze białoszarym 9002. Do widocznej od środka konstrukcji przykręciliśmy ją wkrętami ocynkowanymi.

Postawiliśmy ściany działowe izolowane wełną. Trzy bramy mają napęd elektryczny. Drzwi są pełne, okna trójszybowe. Doświetla dachowe mają klapy do przewietrzania. Rynny i rury spustowe wiszą przy okapach hali i łączników. Zamontowaliśmy drabinę i rurkę stalową wzdłuż kalenicy do zaczepiania linki asekuracyjnej. Przygotowaliśmy przejścia przez dach dla wentylatorów i otwory dla czerpni.

Hala posiada antresolę.

Kolorystyka hali obejmuje dwie barwy: srebrny aluminiowy 9006 oraz białoszary 9002. Srebrne są ściany zewnętrzne, rynny, rury i opierzenia. Białoszare zaś ściany od wewnątrz, sufit i ściany działowe.

Projekt oraz budowa hal produkcyjnych powinny również uwzględniać część socjalną dla pracowników. Są to tak zwane „czyste” pomieszczenia, w których znajdują się biura, szatnie czy miejsce do przechowywania różnego rodzaju materiałów. Każda wyprodukowana przez nas hala produkcyjna spełnia wszystkie normy i zasady określone przez system HACCP oraz przepisy o bezpieczeństwie i higienie pracy.

To czwarty projekt zrealizowany dla tego Klienta. Wcześniej wybudowaliśmy 2 hale produkcyjne oraz wiatę. Po zakończeniu obecnej budowy nasze hale postawione dla Spółki Tarapata zajmują powierzchnię 5502 m2.

PL006928 TARAPATA 4 Obrobka plastyczna stali_2
PL006928 TARAPATA 4 Obrobka plastyczna stali_3

PL006606 TORSEED

Produkcja nasion ogrodniczych ruszy wkrótce w Toruniu, w jednospadowej hali dostawionej do istniejącego obiektu ścianą długą. Dach w typie SPH izolacji ociepliliśmy pianką poliizocyjanurową (PIR) o grubości 150 mm, a ściany w typie 6 – pianką PIR 120 mm.

 

Projektując, a następnie montując hale pamiętamy o bezpieczeństwie wszystkich osób, które będą w nich przebywać i pracować na co dzień. Właśnie dlatego projekty hal muszą uwzględniać wszystkie aktualne przepisy związane z konstrukcją budynku, jak również ochroną osób, które się w nim znajdują.