Podczas realizacji każdego projektu LLENTAB spełnia najwyższe standardy dbając o najmniejsze detale. Dzięki temu w ręce naszych Klientów trafiają niezawodne i funkcjonalne hale stalowe.
W maju oddaliśmy ich osiem. Zakończyliśmy budowę hal produkcyjnych, handlowych oraz wiat.
Szczegóły poniżej.
PL3067 JERZY SZULIST
Hala produkcyjna pod wynajem została przez nas wybudowana w Gdyni.
Ma ona wymiary 21.9×38.8×7.7 m (szerokość x długość x wysokość). Zajmuje powierzchnię 850 m2.
Postawiliśmy ją na przygotowanym przez zamawiającego fundamencie betonowym, wykonanym zgodnie z naszymi wytycznymi.
Zasadą stosowaną w LLENTAB jest łączenie konstrukcji za pomocą ocynkowanych śrub klasy 8.8.
Nie stosujemy spawów, które mogłyby spowodować uszkodzenie powłoki cynkowej.
Poprzez wykonanie w naszych fabrykach otworów w konstrukcji, pokryciach dachu i ścian, minimalizujemy konieczność nawiercania i przycinania elementów podczas montażu.
Konstrukcję hali przygotowaliśmy pod pracę suwnicy o udźwigu 5.0 ton. Belka podsuwnicowa oparta jest o wsporniki wypuszczone ze słupów wykonanych w technologii LLENTAB. Zostawiliśmy tylko niewielki prześwit pomiędzy suwnicą a blachą sufitową, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń wewnątrz hali.
Zwiększyliśmy obciążenia technologiczne dla jednej połaci dachu pod montaż instalacji fotowoltaicznej.
Dach, w kolorze srebrnym aluminiowym LL 9006 i nachyleniu 7°, wykonaliśmy w typie 2 izolacji z użyciem płyt wypełnionych wełną o grubości 275 mm. Z uwagi na rodzaj izolacji konieczne stało się zastosowanie doświetli poliestrowych na dwóch warstwach blachy: sufitowej i dachowej.
Zewnętrzne strony ścian zrobiliśmy z blachy stalowej trapezowej VP45 koloru srebrnego aluminiowego LL 9006. Do ich izolacji, w typie 3, użyliśmy wełny grubości 220 mm. Od strony wewnętrznej wyłożyliśmy folię, która stanowi izolację paroszczelną. Wewnętrzne strony ścian wykonaliśmy z białoszarej (LL 9002) blachy stalowej trapezowej IP18.
Wyposażenie hali stanowi okno i drzwi, 2 bramy, 3 doświetla dachowe.
Dodatkowo zamontowaliśmy drabinę aluminiową, systemowy uchwyt zabezpieczający przed upadkiem z dachu, 3 wywietrzaki grawitacyjne i 3 przejścia przez dach.
Systemowe rynny i rury koloru srebrnego ciemnego RAL 9007 znajdują się po obu stronach dachu.
Opierzenia, drzwi, okna i bramy od zewnątrz mają taką samą barwę.
PL5495 SOLAN
SOLAN jest producentem maszyn rolniczych. Oferuje także szeroki wybór pokryć dachowych oraz elementów montażowych i izolacyjnych.
W miejscowości Turka (woj. lubelskie) zakończyliśmy budowę hali, w której odbywać się będzie produkcja maszyn rolniczych. Obiekt ma szerokość 29.2 m, długość 26.3 m i wysokość 5.8 m. Zajmuje powierzchnię 768 m2.
Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 4° i poziomym pasie dolnym oraz słupy ram utwierdzone w fundamencie.
LLENTAB montuje hale na placach budowy. Dzięki temu, że nasze budynki oparte są na elementach prefabrykowanych, jesteśmy w stanie wznosić je o każdej porze roku. Sama budowa jest o wiele szybsza, co sprawia, że inwestorzy mogą w krótkim czasie rozpocząć działalność.
Dach w typie 5 izolacji pokryliśmy blachą stalową TP46. Izolacja cieplna z wełny szklanej o grubości 250 mm zapewni w obiekcie temperaturę ≥ 16°C. Pomiędzy wełną a blachą sufitową znajduje się izolacja paroszczelna. Sufit wyłożyliśmy blachą TP46 koloru białoszarego LL 9002.
Ściany w typie 7 izolacji wykonaliśmy z płyty warstwowej wypełnionej wełną mineralną z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej i lakierowanej. Płytę warstwową zamocowaliśmy w układzie poziomym. Materiał izolacyjny to wełna mineralna o grubości 180 mm.
Od wewnątrz słupy hali są widoczne.
Na jednej ścianie szczytowej, na łączeniu z budynkami istniejącymi, nie ma obudowy.
Na części ściany długiej i części ściany szczytowej zastosowaliśmy obudowę z płyty warstwowej o parametrach EI60.
Zamontowaliśmy bramy, elementy stolarki oraz pasma świetlne jako podstawowe wyposażenie obiektu. Dodatkowo zamocowaliśmy drabinę.
Rynny i rury spustowe przymocowaliśmy po obu stronach hali.
W kolorystyce obiektu dominuje srebrny aluminiowy LL 9006.
PL5642 KAROL-MEBLE
W miejscowości Nowa Wieś Książęca (woj. wielkopolskie) zakończyliśmy budowę hali, w której odbywać się będzie produkcja mebli. Obiekt o szerokości 38.0 m, długości 49.5 m i wysokości 3.3 m zajmuje powierzchnię 1881 m2.
Halę zbudowaliśmy dla Firmy Karol-Meble.
Jest to hala jednospadowa z odwróconym pasem dolnym.
Wysoką jakość naszych hal stalowych uzyskujemy między innymi dzięki stosowaniu do produkcji elementów konstrukcyjnych blach stalowych ocynkowanych ogniowo. Dla profili 3 mm i grubszych warstwa cynku wynosi 450 g/m2, a dla profili cieńszych 275 g/m2. Elementy cynkujemy obustronnie.
Materiały użyte do budowy hali spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.
Szary dach w typie SPH o kącie nachylenia wynoszącym 4° od zewnątrz pokryliśmy membraną z folii PVC Protan o grubości 1.5 mm. Izolacja cieplna z wełny mineralnej ma łączną grubość 200 mm. Pomiędzy wełną a blachą sufitową znajduje się folia, która stanowi izolację paroszczelną. Sufit wyłożony jest blachą stalową wysoko profilowaną.
Srebrne aluminiowe (RAL 9006) ściany w typie 7 izolacji zrobiliśmy z płyty warstwowej wypełnionej pianką PIR o grubości 100 mm.
Na połączeniu z istniejącą halą nie ma obudowy.
Zastosowane izolacje zapewnią w hali temperaturę powyżej 16°C.
Zamontowaliśmy drzwi i bramy oraz drabinę aluminiową.
Za doświetlenie obiektu odpowiadają pasma dachowe z klapami przewietrzającymi.
Po jednej stronie hali przymocowaliśmy rynny i rury spustowe w kolorze ścian.
PL5370 TELEMOND II
Telemond Sp. z o.o. to specjalista w zakresie przetwarzania wysokowytrzymałych drobnoziarnistych stali konstrukcyjnych, ekspert od konstrukcji stalowych z blach i rur oraz poddostawca modułów dla branży automotive.
W Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie) postawiliśmy nieizolowaną wiatę na odpady produkcyjne.
Zajmuje ona powierzchnię 559 m2.
Z jednej strony podparta jest przegubowo na wieńcu ściany murowanej.
Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym jednospadowym o nachyleniach pasa górnego i dolnego wynoszących 4° oraz słupy ram połączone z ryglem i fundamentem.
W dwóch osiach wiata posiada podciągi eliminujące co drugi słup.
Dach w typie 0 izolacji pokryliśmy blachą stalową trapezową TP46, ocynkowaną na gorąco i lakierowaną w kolorze srebrnym RAL 9006. Zamocowaliśmy ją przy pomocy blachowkrętów ze stali nierdzewnej z podkładkami samowulkanizującymi.
Wewnętrzna strona blachy jest dodatkowo pokryta materiałem NCD, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej.
To wiata bez ścian.
Rynny i rury spustowe odprowadzające wodę z dachu zamocowaliśmy po jednej stronie hali.
To nasz drugi wspólny projekt. Poprzednio wybudowaliśmy dla TELEMOND magazyn elementów stalowych.
Sporą część zamówień składanych w LLENTAB stanowią kolejne projekty tych samych Klientów. Traktujemy je jako potwierdzenie wysokiej jakości zarówno oferowanych hal stalowych, jak i świadczonych usług. Posiadana rozbudowana sieć handlowa zapewnia sprawny kontakt Klientom ze wszystkich regionów Polski. Nasi przedstawiciele, pracujący w 14 biurach handlowych zaoferują rozwiązania spełniające swoja rolę i zgodne z oczekiwaniami i potrzebami inwestorów.
PL5650 SWISS KRONO
W Żarach (woj. lubuskie) skończyliśmy budowę kompleksu wiat o powierzchni 1240 m2.
Inwestycja składała się z trzech obiektów: wiaty portierni, technicznej i kontrolnej, na które dostarczyliśmy zadaszenie w typie 0.
Konstrukcję nośną zadaszeń wiat stanowią poprzeczne ramy stalowe połączone przegubowo ze słupem żelbetowym. Kąty nachylenia wszystkich dachów wynoszą 4°.
Wiata portierni ma dwuspadowy dach. Jego konstrukcja opiera się na przylegającym budynku portierni.
Pod wiatą znajduje się nowoczesny system do ważenia pojazdów ciężarowych.
Konstrukcję zadaszenia dodatkowo przygotowaliśmy do zawieszenia na jednym szczycie banneru o wymiarach 1.2 x 12 m.
Dach wiaty kontroli jest dwuspadowy, a wiaty technicznej jednospadowy.
Dachy pokryliśmy blachą stalowa trapezową TP46 o grubości 0.63 mm. Blacha jest ocynkowana na gorąco i zabezpieczona lakierem poliestrowym w kolorze białoszarym LL 9002.
Ocynkowane rynny i rury spustowe zamocowaliśmy po obu stronach zadaszeń wiat dwuspadowych i jednej stronie zadaszenia wiaty jednospadowej.
Wiaty zbudowaliśmy dla Swiss Krono sp. z o.o., jednego z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych.
PL5789 ALIPLAST II
Firma Aliplast powstała przy udziale belgijskiego koncernu o tej samej nazwie zajmującego się produkcją systemów aluminiowych. W Polsce funkcjonuje sieć dystrybucji produktów oferowanych przez Spółkę oraz linia produkcyjna systemów aluminiowych.
Dla naszego stałego klienta firmy Aliplast Sp. z o.o. tym razem postawiliśmy w Lublinie wiatę o powierzchni 751 m2.
LLENTAB posiada ogromne doświadczenie w budowaniu hal w wymagających warunkach środowiskowych. Wywodzimy się z Kungshamn, miasta na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Panuje tam zmienny klimat, słońce świeci często i mocno, silnie wieje i intensywnie pada. Wpływ na stawiane budynki ma też słona woda morska. System hal LLENTAB wspaniale sprawdził się w tych trudnych warunkach.
Projektując i konstruując nasze hale bierzemy pod uwagę obciążenia śniegiem i wiatrem, technologiczne i inne.
Dla hali Aliplastu założyliśmy obciążenie śniegiem dla strefy 3, wiatrem dla strefy 1, kategoria terenu 2, technologiczne oraz możliwość obciążenia fotowoltaiką mocowaną płasko na dachu.
Kąt nachylenia dachu w typie 0 izolacji wyniósł 4°. Pokryliśmy go blachą trapezową TP46.
Ściany w typie 0 izolacji wykonaliśmy z blachy stalowej trapezowej VP45 ocynkowanej na gorąco i lakierowanej, od strony wewnętrznej pokrytej farbą podkładową w kolorze szarym.
Blachę zamocowaliśmy przy użyciu wkrętów ze stali nierdzewnej z uszczelką samowulkanizującą.
Nie ma obudowy na połączeniu z budynkami przylegającymi i od 0.0 m do 5.5 m.
Rynny i rury spustowe zamocowaliśmy po jednej stronie wiaty.
W kolorystyce obiektu dominuje srebrny aluminiowy RAL 9006.
PL5632, PL5633 M6 SULEWSKI III i IV
Konstrukcje stalowe oferowane przez LLENTAB wyglądają bardzo ciekawie. Znajdują zatem zastosowanie jako atrakcyjne hale handlowe. Mocną stroną naszej oferty jest cała gama rozwiązań, które charakteryzują się praktycznością, ergonomicznością, a także, w szczególności, elastycznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami.
Tworząc projekty hal handlowych bierzemy pod uwagę nie tylko potrzeby Inwestorów czy najemców poszczególnych części obiektu, ale również potencjalnych Klientów. Z tego powodu zdajemy sobie sprawę, jak ważne są estetyczne szczegóły wizualne oraz aspekty użytkowe.
Tak właśnie było w przypadku galerii handlowej wybudowanej w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie). Przy projektowaniu obu hal współpracowaliśmy z najemcami poszczególnych lokali. Braliśmy pod uwagę rozstaw i umiejscowienie elementów, a także indywidualne dopasowanie konstrukcji dachu do rozwiązań wentylacyjnych poszczególnych części obiektu.
Zgodnie z oczekiwaniami inwestora i użytkowników hale posiadają fasady szklane z estetycznymi zadaszeniami.
Hale nie są prostokątne – naszym celem było jak najlepsze dopasowanie się do wymiarów działki.
Hala PL5632 zajmuje powierzchnię 3252 m2.
Hala PL5633 ma szerokość 40.0 m, długość 90.6 i wysokość 4.3 m.
Materiały użyte do budowy obiektów spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej D.
Kąty nachylenia dachów wynoszą 3°.
Ściany w typie 6 izolacji zrobiliśmy z płyt warstwowych wypełnionych pianką poliuretanową. Płyty mocowane są w układzie pionowym. Izolacja cieplna o grubości 120 mm zapewnia w halach temperatury ≥ 16°C.
Ściany zewnętrzne są w dwóch odcieniach szarości RAL 9007 i 9006.
Przygotowane podkonstrukcje umożliwiły montaż fasad i zadaszeń nad nimi oraz drzwi.
Dzięki nim możliwe było też zamocowanie szyldów i banerów.
Hale wyposażone są w attyki.
Wyposażenie dodatkowe stanowią drabiny aluminiowe.
Obiekty wybudowane przez LLENATB dla M6 Sulewski zajmują już łączną powierzchnię 8605 m2.