Obiekty sportowe muszą spełniać szereg wymogów. Bardzo ważne jest zarówno bezpieczeństwo, jak i wygoda ich użytkowników. Dlatego coraz więcej inwestorów – zarówno publicznych, jak prywatnych – decydując się na takie przedsięwzięcie, wybiera konstrukcję stalową. Hale sportowe i pływalnie wykonane ze stal, i zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ich zaletą są także wytrzymałość, niski koszt budowy i eksploatacji oraz możliwość modyfikacji już gotowego obiektu. Dzięki temu stalowe hale sportowe mogą służyć szeroko pojętej rekreacji. Nie bez znaczenie jest także czas. Stalowa konstrukcja może stanąć w zaledwie kilka tygodni.
Stalowe hale sportowe – miejsce dla przyszłych olimpijczyków
Każdy chciałby umieć kopać piłkę, jak Ronald czy Lewandowski, rzucać do kosza jak LeBron James, grać w tenisa jak Serena Williams i Maria Szarapowa czy pływać jak Michael Phelps. Pamiętajmy jednak, że każdy wielki sportowiec podstawowe umiejętności zdobywał przeważnie na szkolnej sali gimnastycznej czy osiedlowej pływalni. Dlatego ważne jest, aby każdy młody człowiek miał dostęp do miejsca, w którym może uprawiać sport. Dotyczy to także osób dorosłych i seniorów, którzy chcą jak najdłużej pozostać sprawni. Stalowe hale sportowe to najlepsze i łatwo dostępne rozwiązanie – idealne na dzisiejsze czasy. Ze względu na lekką konstrukcję mogą zostać umiejscowione na każdym rodzaju gruntu. Niski koszt budowy sprawia, że hale sportowe ze stali znajdują się w zasięgu możliwości nawet mniej bogatych gmin, a szybkość montażu powoduje, że dzieci i dorośli będą mogli korzystać z nich niemal natychmiast.
Jak powstają stalowe halowe sportowe?
Hale sportowe wykonywane są z gotowych elementów konstrukcyjnych. Każdy z nich bazuje na stali ocynkowanej w wysokiej temperaturze. Dzięki temu stalowe hale sportowe są wyjątkowo trwałe. Prace montażowe przebiegają bez konieczności spawania. Wszystkie połączenia są wykonywane za pomocą śrub. Obiekty opierają się na przygotowanym wcześniej fundamencie. Nie musi być on jednak tak masywny, jak w przypadku budynków murowanych, dzięki temu rozwiązanie takie jest dużo bardziej oszczędne. Ogromną zaletą, jaką posiada konstrukcja stalowa jest krótki czas budowy i możliwość montażu niezależnie od pory roku. Hale sportowe i pływalnie powstają z gotowych elementów, mogą więc stanąć w zaledwie kilka tygodni. Ich walorem są także nieograniczone możliwości zagospodarowania. Stalowa hala sportowa sprawdzi się doskonale – bez względu na to czy będzie wielofunkcyjna czy przeznaczona do konkretnej dyscypliny, np. gry w piłkę, koszykówkę, tenisa czy pływania. Hala sportowa ze stali bez problemu może też zostać wyposażona w pomieszczenia socjalne i sanitarne. Bogate możliwości zagospodarowania to zaleta nie tylko na etapie adaptacji. W każdym momencie obiekt może zostać rozbudowany lub zmodernizowany, w zależności od aktualnych potrzeb.
Stalowa hala sportowa równie funkcjonalna jak murowana, lecz tańsza
Konstrukcja żelbetonowa, choć bardzo wytrzymała, ma jednak swoje wady. Należy do nich długi czas budowy oraz konieczność użycia ciężkiego sprzętu. Stalowe hale sportowe są mniej wymagające i tańsze w budowie, a tak samo spełniają wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa. Każdy projekt jest szczegółowo analizowany pod względem przepisów budowlanych i wymagań pożarowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii stalowe hale sportowe są ekologiczne, energooszczędne oraz gwarantują niższe koszty eksploatacji niż tradycyjne budynki murowane. Hale sportowe ze stali są także funkcjonalne i bardzo estetyczne. Świetna izolacja termiczna chroni wnętrze przed upałem, jak i chłodem. Dobór odpowiedniej wentylacji i oświetlenia sprawia, tego typu obiekty są komfortowe w użytkowaniu. Decydując się na halę sportową z konstrukcji stalowej, należy postawić na fachowca z doświadczeniem i renomą, takiego jak firma LLENTAB, która specjalizuje się w budowie wielofunkcyjnych hal stalowych – nie tylko sportowych, ale też magazynowych, produkcyjnych, rolniczych, biurowych oraz handlowych i usługowych.