Hale warsztatowe
Nasza firma działa w Polsce już od ponad 30 lat i zajmuje się tworzeniem konstrukcji stalowych. W ramach podejmowanych działań oferujemy również hale warsztatowe. Są one wykonane z ocynkowanej ogniowo konstrukcji, co sprawia, że mogą być eksploatowane przez długi czas. Budynki posiadają wszelkie niezbędne zabezpieczenia, co powoduje, że są odporne na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak mróz, opady deszczu i śniegu czy też silny wiatr.
Hale warsztatowe – projekty
Do każdej realizacji podchodzimy w sposób indywidualny, co daje nam pewność sprostania oczekiwaniom każdego z inwestorów. W swojej pracy korzystamy z nowoczesnego oprogramowania, które pozwala na zaprojektowanie całego budynku z myślą o indywidualnych potrzebach Klientów. Stworzony projekt może podlegać wielokrotnej edycji aż do momentu osiągnięcia pożądanego rezultatu. To właśnie nacisk na najwyższą jakość świadczonych usług sprawia, że na przestrzeni ostatnich lat sprostaliśmy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów zarówno pod względem funkcjonalności, jak i jakości wykonania hal stalowych.
Hala warsztatowa wykonana ze stali – zalety
Budowa stalowej hali warsztatowej niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim wspomnieć należy o czasie budowy. Jeśli wszystko idzie po myśli inwestora oraz wykonawcy, wszelkie materiały są dowożone na czas oraz warunki panujące na miejscu sprzyjają prowadzeniu prac, cała realizacja może się zakończyć w ciągu 15 tygodni od chwili zlecenia hali na produkcję. Jest to rozwiązanie idealne przede wszystkim dla osób, którym zależy na sprawnym działaniu.
To, na co warto zwrócić uwagę to przede wszystkim fakt, że hale stalowe są rozwiązaniem idealnym również dla zupełnie nowych inwestycji oraz dopiero tworzących się przedsiębiorstw. Ich specyfika polega na tym, że hale warsztatowe tworzone ze stali mogą być w łatwy sposób rozbudowane o dodatkową powierzchnię. W przeciwieństwie do budynków murowanych nie wiąże się to z koniecznością burzenia ściany i wywożenia ogromnej ilości gruzu.
Bezpieczeństwo budynku
Bardzo często zdarza się, że w halach stalowych użytkowane są różnego rodzaju maszyny i urządzenia. Budowa hal warsztatowych niesie więc za sobą konieczność montażu w ich wnętrzu wielu systemów i instalacji dbających o bezpieczeństwo zarówno całej przestrzeni, jak i osób w niej się znajdujących. Ponad to budynki warsztatowe mogą być wyposażone w pasma świetlne.
Etapy budowania hal warsztatowych
W ramach prowadzonych przez firmę LLENTAB działań oferujemy kompleksowe usługi z zakresu budowy hal stalowych. Cały proces rozpoczyna się od dokładnej analizy potrzeb w oparciu o indywidualne wymagania Klienta. Zadaniem naszych wykwalifikowanych pracowników jest sporządzenie podstawowej dokumentacji zawierającej niezbędne informacje na temat budynku. Na tej podstawie przedsiębiorstwo LLENTAB przygotowuje stosowną ofertę wraz z kosztorysem za całość prac. Po akceptacji wszystkich warunków oraz parametrów budynku przystępuje się do podpisania umowy przez każdą ze stron.
Następnie dokonywane są zakupy wszystkich niezbędnych materiałów potrzebnych do wykonania hali. Dopiero po weryfikacji dostępności wszystkich podzespołów możliwe jest zaplanowanie pracy oraz stworzenie harmonogramu realizacji w dialogu z Klientem. Na dalszym etapie konieczna jest weryfikacja warunków panujących na terenie budowy oraz otrzymanie “zielonego światła” na rozpoczęcie realizacji. Następnie odbywa się montaż ramy oraz pozostałych komponentów. Na każdym etapie tworzenia budynek podlega rygorystycznym inspekcjom bezpieczeństwa. Po wykonaniu hali budynek jest kontrolowany zarówno pod względem jakości, jak i zgodności z projektem. Dopiero wówczas hala warsztatowa może zostać odebrana, a cała dokumentacja przekazana inwestorowi.
W swojej pracy korzystamy z nowoczesnych maszyn oraz urządzeń, co powoduje, że podejmowane realizacje są wykonywane w sposób niezwykle sprawny. Daje nam to pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.