Projektowanie i budowa hal magazynowych nieizolowanych
Czy hale mogą być nieizolowane?
Zdecydowanie tak! Hale magazynowe powinny zostać dopasowane do potrzeb Inwestora – i właśnie takie hale stalowe buduje LLENTAB.
Konstrukcje hal magazynowych – analiza potrzeb
Każda budowa hali magazynowej zaczyna się w LLENTAB od dokładnej analizy potrzeb Inwestora. Wszystkie niezbędne projekty hali są nią poprzedzone, bo to właśnie od oczekiwań Klienta zależy, jak będzie ostatecznie wyglądać hala magazynowa. Co warunkuje te potrzeby?
Rodzaj przechowywanych towarów
Hale magazynowe nieizolowane mogą przybrać różną formę. Od rodzaju przechowywanych produktów będzie zależeć, czy wzniesiemy prostą wiatę bez ścian, czy bardziej zaawansowaną halę magazynową.
Każdy towar ma inne wymagania i w innym stopniu jego użyteczność zależy od warunków prawidłowego przechowywania. Garaż dla maszyn rolniczych będzie różnił się od magazynu płodów rolnych.
Procesy zachodzące w hali magazynowej
Przy projektowaniu konstrukcji ważne jest także ustalenie, jakie procesy mają zachodzić w hali magazynowej. Od tego, jak wyglądać będzie choćby przepływ towarów zależeć będzie, które z rozwiązań najlepiej wykorzystać.
Przykładowo: czy zdecydować się na bramy podnoszone czy przesuwne? To właśnie na etapie analizy potrzeb nasi doradcy i projektanci podpowiedzą najlepsze rozwiązania.
Strefy wiatrowe i strefy śniegowe
Przy projektowaniu obiektu duże znaczenie ma także miejsce, w którym budynek powstanie. Od tego, w jakiej części Polski budowana będzie hala, zależy, w jakiej strefie wiatrowej lub śniegowej się znajduje. To z kolei wpływa na parametry konstrukcji.
Przepisy wyróżniają trzy strefy wiatrowe:
- Strefa I – środkowa część Polski
- Strefa II – pas nadmorski na północy
- Strefa III – obszary górskie
oraz pięć stref śniegowych:
- Strefa I – zachodnia Polska
- Strefa II – środkowa część kraju
- Strefa III – polska północno-wschodnia, wschodnia i wschodnio-południowa
- Strefa IV – województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie
- Strefa V – część województwa małopolskiego z terenem górskim.
Dla każdej z tych stref zdefiniowane są obciążenia wiatrem i śniegiem. Wykorzystywane w hali magazynowej ściany czy pokrycia dachu muszą być na nie gotowe.
Wygląd hali magazynowej
W niektórych przypadkach magazynowanie nie jest jedyną rolą hali magazynowej. Może ona również być miejscem sprzedaży magazynowanych produktów. W tym przypadku wygląd hali przybiera na znaczeniu.
Hale stalowe LLENTAB świetnie się prezentują. W naszym portfolio mamy blachę trapezową w różnych kolorach i zawsze przykładamy dużą wagę do drobnych detali jak opierzenia czy kolory blachowkrętów, możemy więc sprostać różnym oczekiwaniom Inwestora także pod kątem estetycznym.
Rodzaje hal stalowych
Dlaczego Klienci LLENTAB są usatysfakcjonowani i dlaczego wracają do nas wielokrotnie gdy pojawią się u nich potrzeby budowlane?
Potrafimy łączyć wymagania dotyczące jakości, warunków technicznych i cen. Uważnie słuchamy potrzeb naszych Klientów podczas standardowego, 10-etapowego procesu realizacji ich hali magazynowej – tj. od pierwszego spotkania do ostatecznego przekazania ukończonego budynku. Co więcej, przekazanie budynku nie jest końcem współpracy. Wszystkie projekty są przechowywane w naszej bazie danych na zawsze. Dzięki temu możemy szybko reagować, gdy Klienci chcą na przykład docieplić halę lub ją rozbudować.
Naszym celem jest budowanie nie tylko dobrych długoterminowych relacji z Klientami, ale także prowadzenie przyjaznej dla środowiska produkcji i praktyk. Oprócz indywidualnego podejścia podstawą naszego sukcesu jest przemyślany, wydajny i elastyczny system budowlany. Jeśli interesują Cię szczegóły, zapoznaj się z naszymi informacjami technicznymi i filmami. Projektujemy wydajną konstrukcję hal dla obiektów magazynowych. Jesteśmy w stanie skutecznie spełnić wszystkie wymagania Klientów dotyczące magazynów.
Sprawdź opinie od kilkunastu zadowolonych Klientów!
Wideo z montażu magazynu i związana z nim opinia Klienta
„Od samego początku projektu, przez produkcję do końcowego montażu, projekt dosłownie przewyższył wszystkie nasze oczekiwania.
Miłą niespodzianką dla nas było to, że ekipa montażowa byli w stanie i chciała pracować nawet w temperaturach znacznie poniżej zera. Przede wszystkim dzięki ich podejściu termin realizacji nie został odroczony, co było dla nas bardzo ważne, biorąc pod uwagę dalsze zobowiązania „.
Przykładowe hale zrealizowane przez firmę Llentab:
W jakiej roli sprawdzą się nieizolowane hale magazynowe?
Hale magazynowe nieizolowane mogą mieć różnorodne zastosowanie i służyć do składowania różnych materiałów. Jak są wykorzystywane najczęściej?
Hale magazynowe do przechowywania towarów wrażliwych
Nieizolowane hale magazynowe LLENTAB stanowią skuteczną ochronę przed słońcem, wiatrem, deszczem czy śniegiem.
Choć niekoniecznie sprawdzą się jako np. specjalistyczne chłodnie (tu lepiej skorzystać z hali izolowanej), to w wielu wypadkach będą idealnym rozwiązaniem.
Magazyny płodów rolnych
Halę nieizolowaną zdecydowanie można wykorzystać do przechowywania płodów rolnych. Odpowiednia wentylacja, zadaszenie i inne, odpowiadające indywidualnym potrzebom elementy konstrukcji sprawią, że płody rolne takie jak bale słomy, zboża, owoce, warzywa będą ochronione przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Magazyny dla maszyn
Hale stalowe to konstrukcje, które sprawdzą się także jako obiekty do garażowania maszyn. Dlaczego?
Po pierwsze nieizolowana hala ochroni maszyny od zgubnego działania czynników zewnętrznych. Deszcz czy śnieg przyczyniają się do powstawania rdzy, która jest bezlitosna dla sprzętów mechanicznych. Powoduje awarie i skraca żywotność maszyn.
Po drugie hale stalowe dzięki dużej powierzchni i rozpiętości naw pozwalają na łatwe prowadzenie prac konserwacyjnych czy napraw magazynowanych maszyn.
Magazyny wysokiego składowania i zmechanizowane
Lekkość konstrukcji hal stalowych sprawia, że doskonale nadają się one do budowy magazynów wysokiego składowania i magazynów zmechanizowanych.
Te pierwsze to obiekty, w których zwiększenie powierzchni magazynowych uzyskuje się dzięki składowaniu materiałów na dużych wysokościach przy wykorzystaniu regałów wysokiego składowania. Bardzo istotne jest tu precyzyjne wykonanie konstrukcji dając przestrzeń dla regałów i składowanych w nich towarów.
Te drugie to hale, w których magazynowaniu towarzyszą różnego rodzaju zmechanizowane procesy, np. przemieszczanie towaru czy jego pakowanie z użyciem maszyn i taśm produkcyjnych. W przypadku hal ze stali zaplanowanie takiego procesu i pomieszczenie odpowiedniego sprzętu jest możliwe na etapie procesu projektowania budynku. Lekkie stalowe konstrukcje pozwalają na budowę obiektów o dużej rozpiętości. Jedna nawa może przekraczać nawet 75 metrów – bez żadnych dodatkowych podpór!
Dlaczego hale nieizolowane od LLENTAB?
Wieloletnie doświadczenie
LLENTAB to producent hal stalowych działający od ponad 50 lat w Europie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu znamy i rozumiemy potrzeby Inwestorów. Zawsze budujemy hale stalowe szyte na miarę, odpowiadające oczekiwaniom Klientów.
Zaufały nam już tysiące firm w Europie. Zrealizowane obiekty to nasza duma i wizytówka. Jednak każda wzniesiona przez nas hala to inna, indywidualna historia. Bo choć hale powstają z prefabrykowanych modułów, to w systemie LLENTAB mamy możliwość dopasowania obiektu do indywidualnych potrzeb.
Wykwalifikowani pracownicy
W LLENTAB nie tylko budujemy hale, stawiamy także na profesjonalne doradztwo na każdym etapie realizacji. Towarzyszymy Inwestorom w całym procesie – od pierwszych konsultacji, przez tworzenie projektu po oddanie hali do użytku.
Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych doradców handlowych i projektantów, którzy gotowi są pomóc na każdym etapie budowy hali.
Elastyczność hal stalowych
Hale stalowe LLENTAB dopasowują się do potrzeb Inwestora nie tylko na podczas wznoszenia hali, ale i w przyszłości jest możliwość ich modyfikacji. Modułowe obiekty mają możliwość rozbudowy, czy zmiany układu pomieszczeń, a nawet rozebrania i przeniesienia hali w inne miejsce.
Do gotowych nieizolowanych hal stalowych można także w przyszłości dodać izolację, gdy okaże się, że zamiast prostej hali nieizolowanej potrzeba jest taka, która musi sprostać restrykcyjnym wymogom dotyczącym utrzymaniu odpowiedniej temperatury.
Trwałość i solidność
Hale stalowe z założenia są trwalsze niż najprostsze hale namiotowe, ale w LLENTAB nie zatrzymujemy się na tym. Dbamy, by solidność naszych konstrukcji halowych była jak najwyższa.
Pierwsze hale LLENTAB powstawały na wietrznych, deszczowych i zimnych wybrzeżach Szwecji. Odporność na warunki atmosferyczne mamy więc w swoim DNA. W każdym zakątku dbamy o nią jednakowo.
Wszystko zaczyna się od surowców. W LLENTAB wybieramy tylko certyfikowane materiały najwyższej jakości. To z nich tworzymy prefabrykaty we własnych fabrykach, by w czasie produkcji na bieżąco móc kontrolować ich jakość.
Następnie gotowe elementy hal są wysyłane na plac budowy i tam montowane. Za montaż hal odpowiadają nasze wyspecjalizowane ekipy, by cały proces przebiegał płynnie.
Hale LLENTAB są więc pod opieką specjalistów na każdym etapie.