PL4640 Grabowski III (odbiór 04.07.2019)
LLENTAB niezwykle ceni sobie współpracę ze stałymi klientami. Do takich właśnie należy Grabowski Furniture Logistic. Początki przedsiębiorstwa sięgają 1997 roku, kiedy to powstała Firma Transport – Spedycja Grabowski (TSG), specjalizująca się w przewozach ładunków przestrzennych. Podstawą działalności przedsiębiorstwa jest obsługa krajowych i zagranicznych producentów mebli z wykorzystaniem własnych magazynów, środków transportu oraz pełną usługą logistyczną.
W 2012 roku uruchomiono własną powierzchnię magazynowo-załadunkową pod nazwą CLG (Centrum Logistyczne Grabowski), której działalność scala transport, spedycję i logistykę – trzy filary przedsiębiorstwa.
Centrum Logistyczne Grabowski pod Kunowicami (woj. lubuskie) to trzeci projekt realizowany dla tego Klienta. Poprzednie to magazyny mebli w Słubicach (PL3311 i PL3497).
Zakończona w lipcu budowa to kompleks trzech hal o łącznej powierzchni ponad 36.000 m2. Będą one pełnić funkcję sortowni logistycznej. Projekt ukierunkowany jest na usługę cross-docking towaru produkowanego głównie w Polsce i dostarczanego do Niemiec, Austrii i krajów Beneluksu.
Obiekty A i C to hale bliźniacze, każdy o powierzchni ponad 15.000 m2 i wewnętrznej wolnej wysokości 6,7 m.
Na całej powierzchni tych hal, dla lepszej komunikacji, zastosowane zostały podciągi eliminujące co drugi słup, dzięki czemu uzyskaliśmy 12 m rozpiętości między ryglami.
Natomiast na środku hal, przez całą ich długość, dzięki podciągom eliminującym dwa kolejne słupy uzyskano aż 20-metrową rozpiętość między ryglami bez podpory.
Hale A i C łączy hala B, o wewnętrznej wolnej wysokości 6,5 m. Podzielona jest ona na część magazynową (ok. 4000 m2), której konstrukcja wykonana jest w technologii LLENTAB (tak, jak w A i C) oraz na część socjalno-biurową wykonaną w technologii tradycyjnej.
Dach wszystkich obiektów pokryte są blachą wysokoprofilową – samonośną, dzięki czemu wyeliminowano konieczność stosowania płatwi dachowych.
Ściany hal również zmontowano bez rygli, dzięki zastosowaniu odpowiedniej, różnej grubości, płyty warstwowej w układzie poziomym – typ 7 izolacji. Elewacja ta montowana jest do wysokości kalenicy tworząc attykę skrywającą spadki dachu.
Hale A i C oraz hala B w części magazynowej spełniają warunki termiczne dla obiektów z temperaturą wewnątrz: 8–16 ℃.
W ramach realizacji magazynów CLG LLENTAB wykonał dodatkowo:
– kurtyny dymowe z blachy trapezowej o profilu 18 mm zabezpieczonej z jednej strony lakierem poliestrowym, a z drugiej farbą podkładową.
– 3 drabiny aluminiowe z zabezpieczeniami BHP
Do wykonania sufitów i ścian użyto materiałów w kolorach szarym, srebrnym i białym (RAL 7016, 9006, 9010).
To imponujące Centrum to jeden z największych kompleksów obiektów realizowanych w jednym kontrakcie, jakie powstały w ciągu 26 lat działalności LLENTAB w Polsce.
PL2925 Nomet II (odbiór 24.07.2019)
Nomet z Torunia (woj. kujawsko-pomorskie) jest obecnie jednym z największych producentów akcesoriów meblowych. To firma o wyłącznie polskim kapitale, działająca na międzynarodowym rynku. Oferuje wyroby własnej produkcji. W jej bogatym asortymencie znajdują się m.in.: akcesoria meblowe i budowlane.
Siedziba firmy wraz z halami produkcyjnymi i powierzchnią magazynową zlokalizowana jest w przemysłowej dzielnicy miasta.
Postawiona właśnie hala przeznaczona będzie do magazynowania i produkcji akcesoriów meblowych i okuć budowlanych. To drugi projekt realizowany dla tego Partnera.
Hala o powierzchni 2415 m2 posiada wymiary zewnętrzne 37,1 x 65,2 m (szerokość x długość) i wolną wewnętrzną wysokość 7,2 m.
Konstrukcję nośną stanowią poprzeczne ramy stalowe, z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 7° i poziomym pasie dolnym, oraz słupy które połączone są węzłami sztywnymi z ryglem oraz przegubowo z fundamentem. Do połączeń elementów konstrukcji zastosowano ocynkowane śruby w klasie wytrzymałości 8.8.
Ciekawym rozwiązaniem jest rozmieszczenie świetlików (dwa pasma świetlne o wymiarach 28,1×3,0 m). Nie znajdują się one w kalenicy, ale zaczynają się od niej. Projekt ten uwzględnia planowane w przyszłości postawienie ścianki działowej.
Hala posiada dwie bramy podnoszone przy pomocy silnika elektrycznego, drzwi, 6 okien, a także drabinę aluminiową. Systemowe rynny i rury spustowe znajdujące się po obu jej stronach służą odprowadzaniu wody z dachu.
Hala ta jest w kolorze jasnym (LL9008) z opierzeniami narożników, bram i połączeń płyt warstwowych w kolorze niebieskim (LL5010). Drzwi, okna i bramy są również w kolorze niebieskim (LL5010).
PL4744 Antigo (odbiór 17.07.2019)
Biuro Regionalne LLENTAB w Krakowie rozpoczęło współpracę z firmą Antigo.
To znana na rynku międzynarodowym firma oferująca sprzęt oświetleniowy. Wyroby prezentuje na targach zarówno w Polsce, jak i za granicą.
W Częstochowie (woj. śląskie) wybudowaliśmy dla niej magazyn o wymiarach 15,0 x 40,0 x 8,3 m (szerokość x długość x wysokość), służący do przechowywania lamp. Hala ma powierzchnię 600 m2. Nachylenie dachu wynosi 4°.
Wszystkie elementy hali wykonane są ze stali ocynkowanej na gorąco. Wewnętrzna strona blachy dachowej dodatkowo pokryta jest materiałem, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej.
Do mocowania blachy na dachu i ścianach zastosowano śruby nierdzewne.
Doświetla połaciowe są nieotwieralne i nieizolowane. W dachu hali znajdują się dwa pasy doświetli połaciowych (o szerokości 2,7 m) nieotwieralnych i nieizolowanych. Każdy z nich ma długość 9,0 m.
Rynny i rury spustowe ze stali ocynkowanej powlekanej znajdują się po jednej stronie hali.
Hala ta jest w kolorze LL9010 (biały) z opierzeniami otworów pod bramę i drzwi w kolorze czarnym (LL9005)
PL4539 Stork (odbiór 10.07.2019)
Stork Transport i Spedycja to dynamicznie rozwijająca się firma z branży TSL. Świadczy ona kompleksowe usługi transportowo-spedycyjne w obrocie krajowym i międzynarodowym.
W Grębocinie (woj. kujawsko-pomorskie) postawiliśmy halę serwisową wraz z myjnią cystern samochodowych. Hala ta ma wymiary 26,0 x 38,8 x 7,2 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchnię nieznacznie przekraczającą 1000 m2.
Zgodnie ze standardem LLENTAB wszystkie profile mają odpowiednie długości oraz przygotowane fabryczne otwory do połączeń śrubowych. Takie przygotowanie konstrukcji umożliwia sprawny, szybki i bardzo dokładny montaż na placu budowy. Elementy konstrukcyjne hali wykonane są ze stali ocynkowanej na gorąco: dla profili 3 mm i grubszych obustronna warstwa cynku wynosi 450 g/m2, a dla profili cieńszych 275 g/m2.
Dach (typ SP) oraz ściany (typ 7) są izolowane spełniając wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C. Na dachu zastosowano piankę PIR o grubości 140 mm, a w przypadku ścian 120 mm.
Hala ma 8 bram sterowanych elektrycznie, 4 do myjni, 4 do serwisu.
Drabina aluminiowa zamontowana została od poziomu 2,0 m powyżej poziomu posadzki hali.
Na wszystkich ścianach znajduje się attyka o wysokości 1,0 m, przez co nie widać spadków dachu.